Adresa Hůry 149, 373 71 Rudolfov E-mail laborator@gentrend.cz Telefon 608 636 119

Jak správně vyndat / odstranit přisáté klíště?

Klíště odstraňujte ideálně pinzetou nebo speciálními kleštičkami na klíště. Klíště uchopte co nejblíže kůži a kývavými pohyby nebo otáčením ho pomalu vyviklejte. Ranku po vyjmutí klíštěte ihned dezinfikujte.

Na přisáté klíště nenanášejte žádné oleje nebo masti, které by ho udusily. Klíštěte se nedotýkejte holýma rukama, použijte speciální kleštičky, kartu či pinzetu. Pokud klíště vytahujete holýma rukama, následně si ruce pečlivě umyjte.

Klíště uchopte co nejblíže kůži a mírným tahem doplněným kývavými pohyby ho pomalu vytáhněte. S klíštětem netočte, je to zbytečné. Pinzeta nebo jiný nástroj nesmí tlačit na zadeček. Ranku ihned dezinfikujte běžným dezinfekčním prostředkem.

Vyšetřením infekčnosti klíštěte můžete předejít vážným následkům v případě skryté formy Vašeho onemocnění. Klíště na testování odešlete co nejdříve po odstranění z kůže (ideálně do týdne). V laboratoři je klíště je zpracováno bezprostředně po doručení a výsledky obdržíte e-mailem nebo telefonicky za 1-3 pracovní dny po doručení klíštěte.

 

  • e-OBJEDNÁVKA VYŠETŘENÍ KLÍŠTĚTE : krok za krokem, bez nutnosti tisku, 100% pod Vaší kontrolou zde

  • Papírovou objednávku vyšetření klíštěte si můžete stáhnout zde

  • Více informací k testování klíštěte naleznete zde.

  • Pokud jste nanesli na klíště před jeho vyjmutím dezinfekci nebo olej, na výsledky vyšetření to nemá vliv.

Klíšťová encefalitida, lymeská borelióza