Jak postupovat při zasláníKlíště po vyjmutí vložte  do igelitového sáčku nebo pevné plastové krabičky (ideálně s lehce navlhčeným kouskem papíru), neprodyšně pečlivě uzavřete.


Analýzu jsme schopni provést i z mrtvého klíštěte (stanovujeme přítomnost genetické informace patogenů), můžete tedy zaslat klíště živé nebo mrtvé (nesmí však být spáleno).

Pro vyšetření klíštěte potřebujeme zejména jeho zadní část, ideálně však celé klíště.
Pokud jste na klíště nanesli dezinfekci nebo olej v průběhu jeho vyjmutí, na laboratorní analýzu to nemá vliv.
Příjem vzorku laboratoří Vám potvrdíme e-mailem (nezapomeňte uvést v objednávce).

 Vyplňte e-objednávku nebo papírovou objednávku, obal klíštěte označte číslem vzorku, jménem a příjmením a odešlete na adresu laboratoře:

GEN-TREND s.r.o., Hůry 149, Rudolfov, 373 71
Proveďte platbu příslušné částky na účet: 184419542/0300 (ČSOB) (pokud nežádáte vyšetření na dobírku) nebo využijte platby on-line kartou.

 

Zaslání více klíšťat k analýze


 Pokud zasíláte k analýze více klíšťat odebraných z více lidí a klíšťata mají tedy být vyšetřena zvlášť (ne jako jeden vzorek), je potřeba vyplnit tolik objednávek kolik je klíšťat a především klíšťata pečlivě označit, aby bylo možné identifikovat osobu na které klíště sálo!

Pokud zasíláte k analýze více klíšťat z jedné osoby, klíšťata budou analyzována jako jeden vzorek a stačí vyplnit jednu objednávku.

 

Příjem vzorku laboratoří Vám bude potvrzen na Váš e-mail. V laboratoři následuje izolace genetického materiálu a stanovení přítomnosti původců onemocnění.

Informace o infekčnosti klíštěte Vám bude doručena na Váš e-mail do tří pracovních dnů od obdržení vzorku do laboratoře. Je možné vyžádat si i doručení papírové zprávy poštou (doručená bývá ca s 1 denním zpožděním). Za poplatek Vám můžeme výsledky zdělit i telefonicky, s odborným vysvětlením.

Výsledky uvolňujeme po kontrole přijetí platby.

Při pozitivním výsledku konzultujte další postup s Vaším lékařem.

 

e-OBJEDNÁVKA VYŠETŘENÍ KLÍŠTĚTE