Diskuze

Dotaz 460

Evík

Vytvořeno: 22.3.2019

Dobrý den, měla bych dotaz. Měla jsem přisáté klíště, nevím jak dlouhou dobu. Klíště jsem odeslala na vyšetření do laboratoře, kde bylo zjištěno, že je infikováno klíšťovou encefalitidou. Jaká je pravděpodobnost přenosu? Děkuji

1911

Vytvořeno: 24.8.2009

Dobrý den,postexpoziční profylaxe (ochrana po přisátí)očkováním proti klíšťové encefalitidě se obvykle nedoporučuje ( ani v případě, že byste nebyla těhotná ), protože protekce po očkování může být dosažena až několik dní po inkubační době onemocnění.Pravděpodobnost nákazy klíšťovou encefalitidou je poměrně nízká,infekčnost klíšťat se pohybuje cca do 3% (na boreliozu kolem 20% )a ani v případě, že klíště bylo infikované,nemusí dojít k přenosu infekce.Pokud si zašlete klíště k nám do laboratoře,sdělíme Vám obratem,zda bylo infikované či ne.Co se týče lokalizace výskytu infikovaných klíšťat,nelze bohužel vyloučit žádné území ČR.S pozdravem. Ing. Schneiderová

920

Barbora

Vytvořeno: 24.8.2009

Dobry den,jsem ve 34tt.Nasla jsem si prisate kliste po cca 20h.Chtela bych se zeptat na pravdepodobnost nakazy encefalitidou - kliste jsem chytla u Rozmitalu pöd Tremsinem.Cetla jsem,ze Pribramsky kraj je jednim z ohnisek nakazy,ale asi spise oblast u Vltavy,Slap.atd.?Je mozne se v tehotenstvi nechat doockovat?Cetla jsem o moznosti doockovani do 96h po prisati.Dekuji za odpoved.Barbora

919

Vložení příspěvku