Diskuze

Dotaz 331

Václav Hönig

Vytvořeno: 14.7.2011

Dobrý den, bohužel problematika Lymské boreliózy, chronické Lymské boreliózy (LB) a s ní zaměňovaných onemocnění infekčního i neinfekčního charakteru je velmi komplikovaná a je v ní stále mnoho mýtů a dohadů. Obecně má LB mnoho podob, teoreticky ji mohou přenést i jiní členovci než klíšťat, ale pouze mechanicky (bez zmnožení bakterií, které probíhá v klíšťatech). Testy protilátek taktéž nejsou zcela spolehlivé. Celkově vzato, se domnívám, že ve Vašem případě o boreliózu nejde, protože: a)jste neměla klíště b) nemáte protilátky. Pozornost bych tedy soustředil na jiné možné příčiny Vašich obtíží - jako například krční páteř... S pozdravem Václav Hönig

662

nika

Vytvořeno: 14.7.2011

Dobrý den, v dubnu mě cosi štíplo, věděla jsem to hned, klíště to nebylo, / ale jak jsem četla, nejen klíště přenáší LB/, pak se mi udělal asi 10 cm velký červený flek a za pár dní zmizel. Asi před 3 týdny /skoro po 3 měsících/ mě začala bolet hlava, záda a za krkem. Testy na boreliozu které jsem dostala dnes ,dopadly negativně, ale převčírem mi jakoby mravenčila levá půlka obličeje, uši až dovnitř a včera to samé od kořene nosu až nahoru k vlasům, dnes zase levá půlka obličeje. Mám se spolehnout na testy a být v klidu s tím, že toto všechno může být od krční páteře? I přes ten červený flek? Děkuji za odpověď. Nika

661

Vložení příspěvku