Diskuze

Dotaz 328

Václav Hönig

Vytvořeno: 18.7.2011

Dobrý den, preventivní nasazení antibiotik je lékaři většinou předepisováno v případě nálezu klasického reythema migrans (boreliove skvrny) - podle Vašeho popisu to na erythema migrans nevypadá, ale jistější by bylo, aby místo přisátí prohlédl lékař v reálu. I vzhledem, k Vámi zmiňovanému, dlouhodobému užívání antibiotik, bych se pokoušel dalším antibiotikům raději vyhnout, pokud to situace nebude vyžadovat. To by měl kvalifikovaně posoudit lékař. (+ s Doxybene byste neměla chodit na slunce, což je za současného počasí také problematické). S pozdravem Václav Hönig

656

eva

Vytvořeno: 18.7.2011

Ještě mám prosím jednu otázku k předešlému dotazu -mělo by význam preventivně nasadit Doxybene /ale na kolik dní?/, kdyz jsem si klíště odstranila v sobotu v noci a dnes je pondělí? Mohlo by se tak předejít dlouhodobějšímu užívání ATB v případě, kdyby náhodou nastaly komplikace. Vím že asi zbytečně plaším, ale léčím se na RA a v poslední době jsem měla spoustu ATB kvůli opakujícím se infektům, proto bych nerada brala tři týdny ATB, kdyby tomu šlo předejít preventivním podáním.Místo po klíštěti vypadá jako štípanec od komára, pupínek se zarudnutím. Děkuji mnohokrát za odpověď.

655

Vložení příspěvku