Diskuze

Dotaz 306

Václav Hönig

Vytvořeno: 27.8.2011

Dobrý den, skvrna, kterou popisujete jěště nutně nemusí znamenat boreliozu - domnívám se, že se jedná jen o kožní reakci. Poud byste chtěla mít jistotu, doporučuji navštívit lékaře. Jinak jsou borelie na penicilinová antibiotika obecně citlivé a určitě existuje doporučená antibiotická terapie v době těhotenství. Nemyslím si, že je důvod k nějakým velkým obavám. S pozdravem Václav Hönig

612

Marie

Vytvořeno: 27.8.2011

Dobrý den, před 4-5 dny jsem odstranila klíště, objevila se mi okolo červená skvrna, zatím menší, cca 1 cm průměr. Nikdy se mi taková skvrna po klíštěti neudělala, tak mám strach, jestli nemám boreliozu, zejména proto, že jsem ve 4. tt - velice se bojím, že když jsem v takto ranním stadiu těhotenství, že léčba by mohla poškodit plod. Zrovna v tomto období se vyvíjejí základy orgánů a mám prostě strašný strach o to malé. Existují nějaká antibiotika bezpečná pro ranní těhotenství? Vím, že když jsem byla těhotná poprvé s dcerou, byla jsem nemocná (angina) a dostala jsem V-penicilin. Je možné tento přípravek nasadit i proti klíštěti? Děkuji za odpověď.

611

Vložení příspěvku