Diskuze

Dotaz 302

Václav Hönig

Vytvořeno: 07.9.2011

Dobrý den, nedmnívám se, že by šlo o boreliózu. Spíše to, i vzhledem k alergiím v anamnéze, bude reakce na bodnutí. Krev-sající hmyz sice může náhodně nasát s krví i borelie, ty se v něm však nemnoží (na rozdíl od klíšťat) a neexistuje u nich ani specifický způsob přenosu jako u klíšťat. Čili riziko infekce lymeskou boreliozou je minimální. S pozdrvem Václav Hönig

604

Monika

Vytvořeno: 07.9.2011

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda boreliozu přenáší bodavý hmyz. 21.8. mě kousl nejspíš ovád. Druhý den odpoledne mi začal nabíhat v místě kousnutí flek, který byl výrazně oteklý, otok se zvětšoval v podobě podlitých pupenů v plochu velkou jak dlaň , místo pálelo a bolelo.Jsem alergička, astmatička a protože kojím, tak neberu žádná antihystaminika. Místo jsem překryla na noc višnákem. další den místy byly vírazné puchýřky se žlutavou tekutinou. Flek narost do velikosti tří dlaní. Po tři dny jsem aplikovala višňák, ale udělal se najednou flek na druhém stehni, podélný z drobných teček, který se zase slil a bolel - 7cm na 2cm. Další den pod prvotním flekem další menší čtyři. Na tyto,, dceřiné"fleky zabral lokální kortikoid a nyní vypadají jako modřina. Protože prvotní flek stále víc bolel, bolest šla do třísla a lítka, bez zvětšených region uzlin, souhlasila jsem s ATB i když jsem kojící matka .Mám předepsán duomox 1000 3x1. Po třech dneh ATB léčby prvotní flek se začal opětně rozlézat - otok, rudé vystouplé místo, bolest, pálení a zase se hned vedle udělal podélný malý rudý. Dnes jsem šla na kožní, prý to může být borelioza nebo flegmoma. ATB v této síle mám užívat tři týdny. Od data pokousání náběr prvních borelií a pak za šest týdnů další odběr. Pokud by byl první odběr negativní, má smysl takto dlouho brát ATB a zatěžovat kojení? Alergoimunoložka radila ATB na deset dní a pak dle výsledku borelií za tři týdny od vpichu.Pak pro jistotu zopakovat za 6-8 týdnů. Jinak mám CRP, KO+Diff neg.IgE t v mezích normy.FW 18/28 což jsem měla již v těhotenství. jsem tč.třetí měsíc po porodu. Děkuji za odpověď.

603

Vložení příspěvku