Diskuze

Dotaz 290

Vytvořeno: 02.11.2011

Dobrý den, pokud vám lékař nabíral krev na protilátky dříve než 6 týdnů od potenciálního vzniku infekce je možné, že se protilátky na boreliózu neobjeví. Doporučuji zopakovat odběr krve a vyšetření. S pozdravem V. Filištein

580

Alena

Vytvořeno: 02.11.2011

Dobrý den, koncem září se mně udělala velká rudá skvrna na lýtku (nevím, že by mě něco kouslo) a současně mně začaly střídavě svědit a otékat prsty,dlaně i chodidla. Otoky byly horké a během dne mizely a objevovaly se zase jinde. Po těle se objevovaly menší červené skvrnky s jasným kruhem okolo. Vyšetření na boreliózu byla negativní, tak jsem na doporučení prakt. lékařky byla na kožním i imunologickém vyšetření, bez výsledku. Po čtrnácti dnech se rudá skvrna na lýtku ohraničila asi 10 cm kruhem a již vypadala jako typická borelióza. Prakt. lékařka nasadila Doxybene 200 1x denně 30 dní. Nyní po 14 dnech je skvrna na lýtku skoro pryč, ale svědění a malé červené několika hodinové skvrny s kruhem se stále stěhují, od včerejška i na obličej. Jsou možné takové vedlejší příznaky? Mám pocit, že všechny tři lékařky o borelióze celkem nic nevědí a nevím s kým se poradit. Děkuji předem za Vaši radu.

579

Vložení příspěvku