Diskuze

Dotaz 278

Vytvořeno: 27.1.2012

Dobrý den, ve Vašem případě je velmi pravděpodobné, že příznaky souvisí s onemocněním boreliozou. Erytherma migrans (boreliová skvrna) je jasným důkazem propuknutí onemocnění. Testy na protilátky z krve nejsou v mnoha případech průkazné a je nutné je opakovat. Existují i jiné metody stanovení např. stanovení DNA patogenu pomocí PCR. Požádejte lékaře o opakování testu. S pozdravem V. Filištein

556

Hana

Vytvořeno: 27.1.2012

Dobrý den, v červnu 2011 jsem si odstranila klíště. V místě se mi udělala červená skvrnka, která se zvětšovala, po měsíci jsem se cítila dost unavená, hlavně nohy. Odběr krve na boreliozu byl negativní. V následujících měsících jsem měla problémy s bolestmi a točením hlavy, splýny a hlavně ani po spánku mně nepřestávala bolest a trnutí rukou (od konečků prstů po zápěstí). Skvrna se změnila, v prosinci pro typický tvar erytherma migrans mi lékařka nasadila Doxybene 200mg/den na 30 dní. Odběr krve před začátkem užívání ATB opět negativní. Léky zabraly, cítila jsem se velmi dobře. Ale cca 3 týdny po dobrání ATB se mi vrátila únava kyčlí, kolen a rukou. Cítím se stále jak po dlouhatánské tůře. Já ovšem žádné sporty už od podzima neprovozuji, nemám na to ani energii a ani žádný úraz jsem neměla. V minulosti jsem žádné takové problémy neměla. Problémy s únavou trvají už druhý týden. Je možné, že souvisí opět s boreliozou? Jak se postupuje v případě, že testy jsou negativní, ale cítím se mizerně? Děkuji za odpověď.

555

Vložení příspěvku