Diskuze

Dotaz 271

Václav Hönig

Vytvořeno: 27.4.2012

Dobrý den, definitivně potvrdit onemocnění klíšťovou encefalitidou je možné až na základě průkazu přítomnosti protilátek (respektive jejich vzestupu). Ovšem na klíšťovou encefalitidu stejně neexistuje specifická medikace, důležitý je zejména fyzický i psychický klid. Příznaky, které popisujete, také s tímto onemocněním nemusí vůbec souviset. Každopádně je dobré vést klíště v patrnosti, kdyby došlo k rapidnímu zhoršení stavu. Dále je také možné, že by se mohlo jednat o Lymeskou boreliozu - typický erytém nemusí být přítomen ve věech případech. S pozdravem a přáním brzkého a bezproblémového uzdravení. Václav Hönig

542

Jitka

Vytvořeno: 27.4.2012

Dobrý den, v sobotu jsem chytla kíště, ale zjistila jsem to až v neděli večer, kdy jsme ho vyndali, podařilo se bez obtíží. Ve středu večer mi mne začalo svědit a trošku pobolívat místo po kousnutí, udělal se mi tam takový malý červený hrbolek, cítila jsem únavu a mám 2 dny mírnou teplotu. Navštívila jsem svého lékaře, mám přijít na odběr až za asi 20 dní a kdyby se něco dělo tak kdykoli. Bojím se encefalitidy, nechá se zjistit už teď? Nebo musím čekat až bude hůře? Děkuji

541

Vložení příspěvku