Diskuze

Dotaz 251

Václav Hönig

Vytvořeno: 19.6.2012

Dobrý den, dezinfekce místa přisátí je spíše preventivní opatření vzhledem k zánosu infekce do rány, sice se obecně doporučují iodové dezinfekce, ale domnívám se, že i jakákoli jiná dezinfekce bude v tomto případě dostačující. Na Vysočině dochází v současné době k nárůstu případů klíšťové encefalitidy, ovšemi tam bývá virem infikováno ca 0,5 % klíšťat. Borelie se pak u nás vyskytují téměř všude, kde jsou klíšťata a infikováno je ca 10 -30 % klíšťat, ovšem ani přisátí infikovaného klíštěte nemusí znamenat přenos infekce na člověka, zvlášť pokud bylo klíště vytažené brzy (což je asi Váš případ, když píšete, že bylo malé). S pozdravem Václav Hönig

502

Jana Filová

Vytvořeno: 19.6.2012

Dobrý den,prosím o radu.Na chatě jsem našla manželovi klíště na levé noze.Klíště bylo malinké a při vyndavání se přetrhlo.Zbytek se mi podařilo vyndat.Ránu jsem vydezinfikovala Dettolem na rány a ještě Dettolem na dezinfekci rukou (bohužel jsem Ajatin nechala doma).V místě kousnutí klíštěte má manžel zarudlou 1cm velikou skvrnu.Stačí na dezinfekci rány Dettol? Jaká je pravděpodobnost nákazy,lokalita kde jsme se nacházeli byla okolí Poličky.Děkuji moc za odpověď...

501

Vložení příspěvku