Diskuze

Dotaz 248

Václav Hönig

Vytvořeno: 27.6.2012

Dobrý den, hladina protilátek po očkování samozřejmě klesá postupně, takže je možné, že i po 8 letech máte dostatečnouhladinu protilátek. To, že byl v klíštěti, které na Vás sálo nalezen patogen, nemusí znamenat, že došlo k infekci Vašeho těla - přenosu patogenu a že musí nutně propuknout onemocnění. To záleží na řadě faktor (jako stav virových částis v klíštěti, doba sání, nesepcifická i protilátková imunita apod.). Samotné sání klíštěte nemá za následek nárůst titru protilátek - to byste musela mít přisáté klíště infiované virem. Pokud byste onemocněla, mělo by dojít k výraznému nárůstu protilátek v krvi - ve Vašem případě je však vše komplikováno chemoterapií, takže interpetace výsledků by si to vyžádalo konzultaci se pecializovanými lékaři. V případě, že by se objevily jakékoli příznaky, tak určitě okamžitě navštivte lékaře. S pozdravem Václv Hönig

496

Jana

Vytvořeno: 27.6.2012

Dobrý den, přes 8 lety jsem byla očkována na klíšťovou encefalitidu.Před 14 dny mě kouslo klíště (cca 13 hodin nacucané) a z rozboru se zjistilo, že bylo infikována klíš.encefalitidou.Zatím žádné příznaky nemám. Teď jsem si našla další klíště(opět na cca 15 hodin nacucané).Procházím chemoterapií.Je možnost,že mi ještě zbyla nějaká imunita po očkování,když vypadá, že se nic neděje?.Ono teď se stejně nemůžu znovu naočkovat kvůli chemoterapii.A jak to vlastně vypadá,když je člověk očkovaný a po nějaké době ho kousne nakažené klíště, je možnost, že klíště částečně obnoví očkování?Já jenom, že zakousnutých klíšťat jsem měla hodně,mě klíšťata prostěm milují.

495

Vložení příspěvku