Diskuze

Dotaz 246

Václav Hönig

Vytvořeno: 29.6.2012

Dobrý den, příznaky obou nejvýznamnějších klíšťaty přenášených onemocnění (klíšťové encefalitidy i Lymeské boreliozy) bohužel bývají velmi nespecifické - mohou mezi ně patřit i příznaky, které poisujete Vy. Ovšem stejně tak se může jednat o únavu z teplého počasí apod. K nárůstu protilátek, který by potvrdil infekci ovšem dochází až ca za 3 týdny, takže nyní bhužel nevidím možnost, jak případnouinfekci potvrdit/vyloučit. Pokud problémy přetrvávají, doporučuji navštívit lékaře a sdělit mu i informaci o klíštěti. S pozdravem Václav Hönig

492

Denisa Skálová

Vytvořeno: 29.6.2012

Dobrý den, minulý týden v neděli jsme byli v lese, po přijezdu domu a následné prohlídce mi manžel našel klíště pod kolenem. Nebyl tam po přisátí žádný flek. Manžel mi ho vytáhl a místo vydesinfikoval a ani po té se tam ani po vytáhnutí žádný flek neudělal. Večer když jsme se pak vraceli od sestry mě začaly bolet klouby a cítila sem bolest v krku, jsem malátná, unavená, mírně mě bolí hlava.Jetě to ke dnešnímu dni není ani týden. Chci se tedy zeptat jaké je riziko nákazy klíšťovkou a zda se nám obávat, jelikož cca za 14 dní mám odlétat na dovolenou?

491

Vložení příspěvku