Diskuze

Dotaz 239

Václav Hönig

Vytvořeno: 01.8.2012

Dobrý den, domnívám se, že se jedná o nějakou jinou (bakteriální) infekci. Ovádi pravděpodobně borelie přenášejí maximálně mechanicky (nedochází k jejich pomnožení, borelie jen kontaminují ústní ústrojí při sání) - při tomto typu přenosu je riziko infekce minimální.Borelie jsou citlivé na řadu antibiotik včetně penicilinu, takže předepsaná antibiotika by mohla případně zafungovat i na ně. S pozdravem Václav Hönig

478

Jitka Cejpková

Vytvořeno: 01.8.2012

Dobrý den,před měsícem jsem byla poštípána od ovádů, jeden svědivý pupenec na stehně mi zůstal,bylo mi divný,že ho mám tak dlouho, když jsem se pořádně podívala byl tak velký namodralý kruh trochu,o dost větší jak dvacetikoruna.Vyfotila jsem si to mobilem pro případ kdyby jsem začala mít nějaké příznaky.. Kruh mi za chvíli zmizel a začal se mi vytvářet velký zarudlý flek, vedle štípance se mi udělal něco jako menší opar,pak začaly být problémy, zimnice,teplota 38st. Beru přes týden antibiotika,teplotu už nemám,cítím se celkem dobře, testy na boreliozu negativní....Červený flek mám pořád, ztrácí se jen mírně...nevím co to mohlo být...

477

Vložení příspěvku