Diskuze

Dotaz 236

Václav Hönig

Vytvořeno: 05.8.2012

Dobrý den, pokud nedošlo k přisátí klíštěte, tak se nejedná o žádné klíšťaty přenšené onemocnění. K jiným problémům se necítím kompetentní se vajadřovat. Nicméně nemyslím si, že by se jedanlo o nějaký závažný zdravotní problém. S pozdravem Václav Hönig

472

Dana Chudá

Vytvořeno: 05.8.2012

Dobrý den, dceři je 20 měsíců. Zhruba před 11 měsíci jsem objevila na zádíčkách červený pupínek. Myslela jsem, že jí něco štíplo ( klíště to nebylo ). Nijak jsem to neřešila. Pupínek se nijak nezvětšoval, nebledl a nezmizel. Asi po dvou měsících pupínek vypadal jako puchýřek, který taky nijak nereagoval, byl stále stejný. No a asi po 5 měsících od štípnutí??? po pupínku a následně i puchýřku zůstal takový světlounce nahnědlý flíček, který je velký asi 0,5 cm x 0,5 cm. Není nijak vystouplý, je plochý, barvu nemění a myslím, že se ani nezvětšuje. Lékařka nejdříve myslela, že je to mateřské znaménko, ale když jsem jí řekla to, co teď píši Vám, nijak se k tomu nevyjádřila. Domnívám, se, že flíček nijak nesvědí ani nebolí, přesto se Vás chci raději zeptat, co by to mohlo být. Dcerka je zdravá, prospívá, alergie nemá, nemarodí. Ale leží mi to v hlavě a mockrát děkuji za odpověď a Vaši radu. Děkuji D. Chudá

471

Vložení příspěvku