Diskuze

Dotaz 231

Václav Hönig

Vytvořeno: 23.8.2012

Dobrý den, pokud Vás nekouslo klíště, tak se nemusíte lymeské boreliozy obávat.Přenos lymeské boreliozy jinými členovci než klíšťaty dosud nikdy nebyl prokázán. Patogeny jsou někdy ve hmyzu nalézány, ale jde spíše o to, že je hmyz nasaje s krví, patogeny se v nich ale nemnoží a neputují do slinných žlaz, odkud by mohli při dalším sání infikovat dalšího hostitele (takto to probíhá u klíšťat). Co se týká těhotenství, tak v případě správné antibiotické terapie většinou nemívá v těhotenství prodělaná lymeská borelioza žádné významné následky pro plod. Několik komplikovaných případů byo v historii zaznamenáno, ovšem tvoří mizivé procento. S pozdravem Václav Hönig

462

Michaela

Vytvořeno: 23.8.2012

Dobry den, před třemi měsíci mi byla borelioza přelečena antibiotiky. Tento tyden v pondělí jsem byla na kontrolních odběrech. Výsledky tedy ještě nejsou. V úterý jsme byli s dětmi v lese, a cosi mě kouslo. Dnes je čtvrtek a v místě kousnutí, ktere hodně nateklo, se utvořil bílý kruh olemovaný červeným, s též červeným středem. Takže budu mít boreliozu podruhé? Plánujeme miminko, a čekali jsme, až se doléčím a trochu nabydu sil, budeme muset opět čekat? Mohu být těhotná s boreliozou? Totiž bude to mít nějaký vliv na vývoj miminka? A poslední dotaz, tento bilý kruh, jak dlouho je vidět? Co když mi do zítřka zmizí, a návštěva lékaře bude zbytečná (neuveři mi to)? Noha me dost boli, fenistil nezabírá, mam dojem, že se to zvětšuje. Děkuji za odpověd.

461

Vložení příspěvku