Diskuze

Dotaz 230

Václav Hönig

Vytvořeno: 31.8.2012

Dobrý den, pokud se jedná o několik různch bodutí, tak se velmi pravděpodobně nejednalo o klíště. Zřejmě to byl spíše nějaký druh hmyzu, ne jehož štípnutí máte nyní alergickou reakci. Teoreticky může dojít i k zánosu sekundární bakteriální infekce při škrábání svědivého bodnutí. Každopádně bych celou věc nedával do souvislosti s klíšťaty přenášenými onemocněními. S pozdravem Václav Hönig

460

jarka

Vytvořeno: 31.8.2012

Dobrý den mám prosbu nevím co mě štíplo na lopatce,v podpaží a na prsu u podpaží,na zádech je to14dní vypouklé červené kolo s hrotem velmi bolestivé celá lopatky to na ústupu ale aktivní pichanec na prsu a v podpaží velmi svědivé jde to do předloktí kůže a k prsu směr jakoby lymfy,jak mi řekla neuroložky kam chodím se zablokovanýmC5,6,7 v noci nemůžu spát velmi bolestivé podpaží na jemný dotyk kůže,netuším kde a co mě mohlo štípnout,příští týden jdu na ko odbery jsem léčený revmat artrits metrotexatem prodělana meningtis aktivní borelie stále je mi 52let jsemunavená a bolí mě klouby nohou,celé to trvá už3týden prosím o radu.Děkuji za váš čas Jarka

459

Vložení příspěvku