Diskuze

Dotaz 229

Václav Hönig

Vytvořeno: 31.8.2012

Dobrý den, teoreticky je opravdu možné, aby k přenosu borélií Vámi popisovaným mechanizmem (zanesením obsahu střev klíšťěte do rány) došlo. Ovšem pravděpodobnst tohoto přenosu je poměrně nízká, takže preventivní nasazení antibiotik mi nepřijde adekvátní (ovšem definitivní rozhodnutí je na Vašem ošetřujícím lékaři v závislosti na posouzení vzhledem k těhotenství apod.). Komplikace v souvislosti s boreliozou v těhotenství jsou v případě nasazení správné terapie spíše vyjímečné. S pozdravem Václav Hönig

458

Irena

Vytvořeno: 31.8.2012

Dobry den, pred 2 dny jsem hladila psa a objevila jsem hrbolek v kuzi, ktery mi prasknul mezi prsty. Po blizsim ohledanim jsem zjistila,ze to bylo kliste, prsty jsem mela od krve a svetle tekutiny. Jsem ted ve 22 tydnu tehotenstvi, naockovana proti klistove encefalitide, ale obavam se boreliozy. Sla jsem si samozrejme hned omyt ruce a ranu u psa jsem vydesinfikovala. Na jednom z prstu mam oderku,ale nevim,jestli se mi tam neco dostalo. Je mozne se timhle zpusobem nakazit? Je vhodne zacit preventivne s penicilinem? Na internetu jsem nasla i zpravy, ze borelioza muze zpusobit potrat nebo porod mrtveho plodu. Bohuzel jsem jiz o jedno dite prisla a nerada bych, abych neco zanedbala.Dekuji Vam mnohokrat za odpoved. Krasny den

457

Vložení příspěvku