Diskuze

Dotaz 226

Václav Hönig

Vytvořeno: 30.9.2012

Dobrý den, pokud se jednalo o opravdu o klíště, tak se pokuste vyndat co největší část. Pravděpodobně v kůži zůstaně část ústních orgánů klíštěte, což ale pravděpodobnost infekce klíšťaty přenášenými patogeny nijak nezvyšuje a tělo si s nimi samo poradí. V podstatě se jedná o stejnou situaci jako, kdybyste klíště odstrania standardním způsobem. Pokud klíště máte, můžete si ho případně nechat otestovat na přítomnost patogenů. Každopádně sledujte místo přiátí klíštěte, kvůli vzniku erythema migrans - vyrážky typické pro infekci původcem Lymeské boreliozy. I pokud byste měla jiné příznaky (najdete na těchto stránkách) navštivte lékaře a seznamte ho s místem a datem přisátí klíštěte. S pozdravem Václav Hönig

452

katka

Vytvořeno: 30.9.2012

Dobrý den, dnes mě něco svědilo na zádech, myslela jsem, že je to štípanec a na něm nějaký malý stroupek, tak jsem to chvíli škrábala a ten \\\"stroupek\\\" odškrábla. Nicméně jsem zjistila, že to bylo klíště. Co mám tedy teď dělat s pupínkemna zádech? je to nebezpečné? Děkuji mnohokrát.

451

Vložení příspěvku