Diskuze

Dotaz 221

Václav Hönig

Vytvořeno: 19.10.2012

Dobrý den, erythema migrans nemusí vypadat úplně typicky - záleží i na umístění, případně dalším podráždění např. škrábáním apod. Vzhledem k tomu, že skvrna roste a je teplá, tak se velmi pravděpodobně jedná o infekci (ať už boreliemi nebo jinými bakteriemi). Řada lékařů i v případě pouhého podezření na erythema migrans nasazuje preventivně antibiotika. Léčba je ovšem samozřejmě v kompetenci Vašeho ošetřujícího lékaře. S pozdravem Václav Hönig

442

Jana

Vytvořeno: 19.10.2012

Dobrý večer, 7.10 jsem byla v lese a den na to jsem našla zapité klíšte na dolní části nohy. klíště jsem vytáhla a ranku vydezinfikovala, zůstal mi tam malý růžový flíček jako po přisátí, což mi přišlo normální...sledovala jsem to asi tři dny, poté jsem tomu přestala věnovat pozornost...jenže15.10 se mi na noze objevila zarudlá skvrna o velikosti asi 7 cm x 3,5 cm., noha začala svědit , a proto jsem si toho všimla, skvrna byla na dotek teplejší. 16.10 jsem byla u doktora a mám počkat ještě dva týdny(28.10) a pak mi budou dělat krevní testy na boriliózu, zatím mě doktor nijak neléčí, ale v případě horečky nebo nevolnosti se mám ihned dostavit. dnes je 19.10 a flek se od prvního nálezu zvětšil jednou tolik, uprostřed je červený s nafialovělými místy, po stranách je asi 2 cm okraj světlejší červené barvy s malými růžovými tečkami. flek mě svědí ale né pořád..s narůstající velikostí, mi je psychicky na nic, když mám ještě před sebou dva týdny. Můžete mi říci, jestli i takto může skvrna vypadat nebo se může jednat o něco jiného? Žádný bílý kruh ohraničený červeným kolem nemám, jak se uvádí....Předem děkuji za odpověď

441

Vložení příspěvku