Diskuze

Dotaz 219

Václav Hönig

Vytvořeno: 04.11.2012

Dobrý den, nedomnívám se, že by se jednalo o klíště - spíše to bude nějakí drobná kožní záležitost. I pokud by se jednalo o klíště, to, že v ráně zbyla část ústního ústrojí nijak výrazně nezvyšuje pravděpodobnost přenosu. Se zbytkem klíštěte si tělo samo poradí. Pokud se v místě nevytvoří erythema migrans (boreliová skvrna) nebo nedojde k dalšímu hnisání rány, není, podle mého názoru nutné navštěvovat lékaře. S pozdravem Václav Hönig

438

maty

Vytvořeno: 04.11.2012

Dobrý den, před dvěma dny jsem objevila na zádech na lopatce nebolestivý zhnisaný pupínek(nikdy se mi žádné pupínky na zádech nedělají) a mám vážné podezření, že se jedná o nevytažené klíště-dnes jsem místo desinfikovala lihem+ jodisolem a jak jsem je přetřela vatou, tak na vatě zůstalo zřejmě kousek zadečku klíštětě (bylo to hodně světlé a ploché), v ráně je stále vidět něco tmavého, co by mohl být zbytek klíštěte.Bohužel je to zrovna v místě,kam si sotva dostanu a skoro vůbec nevidím(žiju sama, tak se mi na to ani nemá kdo podívat).Co s tím teď?Má cenu s tím jít k lékaři(bydlím teď půl dne cesty od obvodní lékařky) nebo už je to jedno a mám jenom místo sledovat?Zřejmě je tímto značně zvýšené riziko nákazy,pokud klíště bylo infikované, nebo je stejná pravděpodobnost jako kdybych je vyndala třeba za 20 hodin?Pomůže místo dále desinfikovat? Děkuji za radu.

437

Vložení příspěvku