Diskuze

Dotaz 217

Václav Höig

Vytvořeno: 04.1.2013

Dobrý den, nejsem sice odborníkem na oblast vakcinace, ale ke střídání vakcín by ale asi opravdu docházet nemělo - účinnost vakcíny je testována právě pro danou vakcínu a ne v kombinaci s jinou. Na druhou stranu není důvod se dopředu obávat, že by záměna vakcín měla za následek nižší než ochranný titr protilátek. Co se týká neúplné aplikace očkovací látky, tak bych viděl situaci jako více rizikovou. Nicméně bych očekával také nějakou "rezervu" v celkovém objemu očkovací látky. Bude záležet na tom, kolik očkovací látky se podařilo vpravit do synova těla. Doporučil bych po ca měsíci od očkování nechat pro jistotu zjistit titr protilátek a pak ho zkontrolovat např. po 2 letech. Jak jsem psal na začátku - nejsem odborníkem v této oblasti, takže bych doporučil se ještě obrátit např. na poradnu České vakcinologické společnosti: http://www.vakcinace.eu/poradna S pozdravem Václav Hönig

434

Jana Tousova

Vytvořeno: 04.1.2013

Dobry den muj syn 4 roky byl dnes na ockovani proti KE. Byla mu aplikovana 3 davka vakciny po 10 mesicich od druhe davky. Dnes jsem zjistila, ze prvni davku mu byla naockovana vakcina Encepur pro deti a druha davka vakcina FSME-IMMUN. Dnes byl opet naockovan vakcinou FSME-IMMUN. Dnesni davku mu aplikoval jiny lekar nez predchozi dve a divil se proc byla vakcina zmenena, ze by se to nemelo delat. Volala jsem k lekarce, ktera ockovala prvni dve vakciny a ta mi rekla, ze na tom nezalezi, ale nasla jsem si na internetu ze by se toto delat nemelo. Dnes navic pri aplikaci syn skubnul rukou a cast vakciny vytekla. Lekar mi rekl, ze to nevadi, ze se s tim pocita. Chtela bych vedet zda je v nasem pripade syn nejak ohrozen ze bude ucinnost ockovani snizena a jak mam dale postupovat. Mela bych trvat na opetovnem podani vakciny, nebo na podani vakciny v kratsim intervalu nez jsou tri roky? Nebo to neresit? Pokud bude v budoucnu preockovany po trech letech bude pak chranen stejne jako kdyby se tyto dve veci nestaly? Dekuji za odpoved. S pozdravem JT

433

Vložení příspěvku