Diskuze

Dotaz 215

Výclav Hönig

Vytvořeno: 25.4.2013

Dobrý den, v každém případě bych doporučil ránu dezinfikovat. Pokud se jednalo o klíště, které jste odstranila (doporučuji nechat zkontrolovat dobře vidící osobou), tak se zbytky ústního ústrojí si opravdu tělo poradí. Nicméně zůstává ríziko infekce klíšťaty přenášenými nemocněními. Toto riziko ovšem nijak významně nezvyšují případné zbytky ústních částí klíštěte v ráně. S pozdravem Václav Hönig

430

Anna

Vytvořeno: 25.4.2013

Dobrý den, včera před usnutím mě začala svědit noha, dole ze strany. Přes den jsem hrabala listí, kus zahrady máme v lese. Velice špatně jsem tam viděla a nemohla se k tomu místu zcela očima dostat, je to z boku nohy. Pinzetou už vůbec ne. Svědilo mě to, jako když mám klíště, udělal se tam i malý otok jako když jsem vždy měla klíště. Tak jsem nejdříve zkoušela jen pinzetou, zda to je klíště, zda to má nožičky, ale jak jsem na to velice špatně viděla a nedosáhla dobře, tak jsem nic nezjistila. Namydlyla jsem vatu a kroužila, ale nic. Dnes ráno to pořád hodně svědí a je tam stroupek a boulička. Tak nevím, zda to byla larva či co a já ulámala nožičky a otok a svědění je z toho, že tam jsou kusadla s hlavičkou. Opravdu nevím. Myslíte, že tělo si s tím poradí a tzv. to vyhnije? Že se nemusím obávat? Děkuji za odpověď.

429

Vložení příspěvku