Diskuze

Dotaz 207

Václav Hönig

Vytvořeno: 29.5.2013

Dobrý den, Vaše obtíže sice teoreticky mohou souviset s prodělanou boreliozou, ale nelze to říct s jistotou jen na základě průkazu protilátek proti boréliím. Stejně jao tyto protilátky, máte v krvi i řadu dalších protilátek proti dalším původcům onemocnění. Téměř určitě se dá vyloučit přenos zmiňovaným komárem. Borelie sice byly u některých druhů hmyzu nalezeny, ale přenos infekce prokázán nebyl (zřejmě se jedná jen o borelie náhodně nasáté z krví, které ale komár dál nepředává). S pozdravem Václav Hönig

414

Dana Kociánová

Vytvořeno: 29.5.2013

Dobrý den,v létě 2010 mě štípl na jižní Moravě komár do ramene.Místo bylo týden zapálené ve velikosti dlaně,léčeno jen Fenistil gelem a studenými obklady.Od začátku roku 2012 mám potíže se závratěmi,zvracením ,v průběhu rúzných vyšetření se objevili i fibrilace srdce.Potíže se znovu objevily letos v dubnu(po půlroční pauze) a znova jsem prošla různými vyšetřeními včetně lumbální punkce,která nepotvrdila neuroboreliozu,ale v krvi se protilátky proti borelioze našly.Je možné,že moje potíže vyplývají z této nemoci?Nebrala jsem žádná antibiotika.Děkuji,

413

Vložení příspěvku