Diskuze

Dotaz 204

Václav Hönig

Vytvořeno: 06.6.2013

Dobrý den, dezinfekce slivovicí, je určitě lepší než dezinfekce žádná (ideální by bylo, kdyby měla ca 70% ethanolu:)-tato koncentrace je nejúčinější). 1) dezinfekce slivovicí určitě neublíží 2) podráždění v místě přisátí je normální, je potřeba jej odlišit od prvotního příznaku Lymeské boreliozy tzv. erythema migrans - typická skvrna s tmavým okrajem a světlým středem, často svědí, zahřívá se a roste - pokud má reakce tento charakter, určitě navštivte lékaře co nejdříve 3) ráno je dobré dezinfikovat jak před oddstraněním klíštěte, tak po něm. nicméně není potřea místo dále nijak mazat krémy apod. Podráždění by mělo zmizet během několika (2-3) dní, pokud není drážděno jinak - přiléhajícíc oděv, hodinky, škrábání, zanesená infekce. S pozdravem Václav Hönig

408

Lukáš Kováčik

Vytvořeno: 06.6.2013

Dobrý den dneska jsem si vytáhl klíště, určitě tam nebylo více jak tři dny. Vydezinfikoval jsem ho po radě blízkých slivovicí, protože po ruce bohužel nic jiného nebylo. Mám hned několik otázek. První, ta dezinfekce slivovicí vadí? Druhá, na místě, kde klíště bylo mám skvrnu, je to normální? Za jak dlouho by měla skvrna zmizet? Třetí, Než jsem klíště vytáhl, ničím jsem ho nepomazal atp. má to na to nějaký závažný vliv? Zítra pro jistotu půjdu navštívit lékaře, ale radši jsem napsal Vám ji teď pro jistotu. Děkuji za odpověď, Lukáš K

407

Vložení příspěvku