Diskuze

Dotaz 203

Václav Hönig

Vytvořeno: 09.6.2013

Dobrý den, v případěm že byste v místě předtím odstranil klíště, nebo jej alespoň před několika dny až týdny odtsranil jinde na těle, taky by asi nebylo co řešit - okamžitá návštěva lékaře. Nicméně i v případě, že klíště v ananmnéze nemáte, bych na Vašem případě lékaře raději vyhledal - místo odpovídá, klíště je možné někdy přehlédnout. Jak správně píšete, podle přítomnbosti "fleku" nelze definitivně diagnostikovat Lymeskou boreliozu, může se jednat o vyrážku jiného původu. Definitivním průkazem by byl průkaz vzrůstu titru protilátek. Ovšem právě protilátky, bývají označované za jednu z příčin "chronických" obtíží spojovaných s Lymeskou boreliózou. Proto doporučuji navštívit lékaře, který situaci posoudí a navrhne opomální řešení. S pozdravem a přáním bezrpoblémového řešení, Václav Hönig

406

Miroslav Novák

Vytvořeno: 09.6.2013

Dobrý den Včera jsem si objevil v podpaždí oválnou asi 10 cm na 3 velkou skvrnu s místem po něčem uprostřed.Klíště jsem žádné nenašel,ani utržená kusadla.Ranka je čistá,ale její velikost a barva mi dost znervozňuje.Jiné větší potíže zatím nemám,ale skvrna se vůbec nemění.Jsem na chatě sám a dostat se doktorovi by bylo tenhle týden dosti komplikované.Vím,že není možné takhle něco diagnostikovat,spíš bych jen chtěl vědět jestli si mám zavolat odvoz a jet svému lékaři,protože jsem si na internetu přečetl o borelioze všechno možné a pravda moc mi to neuklidnilo,protože asi jedné, z několika set fotek co na internetu jsou, je moje skvrna dosti podobná.Prosím napište mi jen Váš názor.Přeji krásný den.

405

Vložení příspěvku