Diskuze

Dotaz 197

Václav Hönig

Vytvořeno: 14.6.2013

Dobrý den, určitě není třeba být zoufalá. Obecně je lepší klíšťata odstraňovat pinzetou, ideálně i s rukavicemi. Ovšem pokud nedojde k přímému styku obsahu klíštěte s otevřenou ránou, nebo sliznicí (např. oka), tak je riziko přenosu takřka vyloučené. Příznaky mnohem pravděpodobněji souvisejí s nějakým nachlazením, než s klíšťaty přenášenými nákazami. Rýma nepatří mezi typické příznaky ani lymeské boreliózy ani klíšťové encefalitidy.I to. že máte rýmu Vy i Vaše dítě, ukazuje spíše na infekci přenášenou z přímo z člověka na člověka a ne onemocnbění přenášené klíšťetem. S pozdravem Václav Hönig

394

gabriela

Vytvořeno: 14.6.2013

Otázka: dorbý den, mám otazku ohledně,když někdy pred 22 dny jsem vyndalava klíšte psovi,tak se mi pretrhlo.rukou jsem nato nešahal mela jsem kapesník.nedotýkala jsemse klíštěte.odložila jsem ho do kapesníku a zabalila a vyhodila.kusadla jsem odstranila hned potom. pak jsem psovi vydesinfikovala ranu.a ja si poradne umyla ruce antib.mydlem.chci se zeptat mohla jsem se nakazit?ted máme s dítetem rýmu, jsme zahlenení,kašel.bez teploty a jinžch obtíží. Jsem z toho zoufala, strašne se bojim, že jsem se mohla nakazit. Jsem z Prahy. děkuji za odpoved.

393

Vložení příspěvku