Diskuze

Dotaz 190

Václav Hönig

Vytvořeno: 26.6.2013

Dobrý den, nejsem lékař, ale biolog, takže ohledně volby léčby je Vaše lékařka jistě povolanější. Azithromycin se v léčbě Lymeské boreliozy používá většinou u pacientů s alergiemi na penivilinová a tetracyklinová antibiotika. Nicméně, 500 mg jednou denně po 9 dní by měla být dostatečná dávka. Problematika titrů protilátek je v případě Lymeské boreliozy velmi komplikovaná. Obecně by vzestup IgM protilátek měl ukazovat na nedávnou infekci. V tom případě by tedy antibiotika nezafungovala. Ve hře je i možnost, že se jednalo o reinfekci (jednou jste již boreliozu mohla prodělat bez příznaků). Boreliový erythem se nevyskytuje u všech případů Lymeské boreliozy, jeho absence tedy není důvodem k zamítnutí diagnózy Lymeské boreliozy. Celkově se konzultace na infekčním oddělení jeví jako rozumné řešení. S pozdravem a přáním brzkého uzdravení. Václav Hönig

380

maruska

Vytvořeno: 26.6.2013

Dobry den,14.května jsem si vyndala 3 klíštata,1 jsem mela určitě 2dny,Přesně za 16 dní jsem dostala horečku,zimnice,bolest kloubů.Vše nasvědčovalo viroze,ale přesto jsem zašla ke své paní doktorce.Rekla mi,že s klíštěte to v žádném případě být nemůže,že je to brzy a ani flek nemám.Nabrala mě sedimentaci ta byla 43/7 min a rozhodla se nasadit antibiotika.Brala jsem azitrox 9 dní,1 tabletu deně.Na kontrole me sedimentace klesla na 21/7 a ja stale unavena.Tak paní doktorka nabrala krev na boreliozu(4 týdny po klíšteti/ z tim,že to být nemuže.Jsem moc unavena a 2 týden po dobrání atb.mám teploty tak 37,4.Výsledky samozřejmě ukazují na boreliozu.IGM-7,314 a IgG je 1,837.Ráda bych Vás poprosila o váš názor a zda je možné,že jsem málo přeléčena,když se necítím dobře.Objednala jsem se na infekční kliniku po konzultaci se znamým lékařem.Moc děkuji za odpověd.

379

Vložení příspěvku