Diskuze

Dotaz 186

Václav Hönig

Vytvořeno: 02.7.2013

Dobrý den, podle popisu se jedná o běžnou reakci na sání klíštěte. Nicméně nepřítomnost typické boreliové vyrážky infekci nevylučuje (rozhodně ne infekci klíšťovou encefalitidou, ale ani u Lymeské boreliozy není vyrážka pítomná u všech případů). Vzhledem k počtu a popisované velikosti se jednalo o larvální stádia klíštěte, která jsou patogeny méně promořena než nymfální stádia a dospělci. Pokud by obtíže přetrvávaly, doporučuji vyhledat lékaře a sdělit mu i informaci o datu a místě přisátí klíšťat. S pozdravem Václav Hönig

372

Zdeněk

Vytvořeno: 02.7.2013

Dobrý den, 28.6 jsem si vyndal 7 velmi malých ( okem skoro neviditelných) klíšťat. Našel jsem je jen díky malým červeným skvrnám okolo klíštěte. Všechny klíšťata byla vyndána max do 12 hod. po přisátí. Všechny fleky zmizely, kromě dvou, které přetrvávají (v podobě malých 3-4mm flíčků) Znepokojuje mě pouze občasné lehké bolení hlavy, což v tomto počasí nemusí s klíšťaty mít nic společného a Horečku nemám a jiné příznaky taky ne. nechci nic zanedbat a proto jsem se obrátil s dotazem na vás ;)

371

Vložení příspěvku