Diskuze

Dotaz 169

Václav Hönig

Vytvořeno: 24.8.2013

Dobrý den, pravděpodobně se jedná jen o reakci na přisátí klíštěte, případně na mast. Přepokládám, že se obáváte přenosu klíšťaty přenášených patogenů. Vzhledem k popisované kožní reakci by se mohlo jednat o erythema migrans - "boreliovou vyrážku" tu by ale měl lékař bez problémů identifikovat. Místo přisátí klíštěte jste správně dezinfikovala, s kožní reakcí jste navštívila lékaře, který tedy pravděpodobně vyloučil, že by se jednal o příznak lymeské boreliózy, takže jste udělala maximum. S pozdravem Václav Hönig

338

Božena Bálková

Vytvořeno: 24.8.2013

Dobrý den,v neděli 18.8.2013jsem zjistila že mám na kotníku levé nohy klíště,bylo malé moc nacucané nebylo vyndala jsem ho mylím celé protože rána byla čístá nastříkala jsem na to Dettol,byla tam malá červená skvrnka,až do pátku byla skvnka pořád červená a v pátek odpoledne jsem zjistila že mám v prostředku bílý pupínek tak jsem šla na pohotovost a pan doktor mi dal mast Burrow namazala jsem si to ale v noci mě to začalo bolet a mela jsem to docela i horké tak jsem tam šla druhý den znovu a pan doktor mi na to dal víšnovou mast,nevím jesli je to tak dobře,mám docela strach,děkuji za odpověd

337

Vložení příspěvku