Diskuze

Dotaz 146

Václav Hönig

Vytvořeno: 31.3.2014

Dobrý den, zarudnutí může být prvotním příznakem lymeské boreliozy - tzv. erythema migrans, ale také se může jednat pouze o podráždění sáním klíštěte a jeho odstraňováním. Erythema migrans má typický obraz - pokud si nejste jistá, že jej rozeznáte od podráždění, doporučuji navštívit lékaře co nejdříve. On by měl příznak boreliozy rozpoznat a posoudit, zde nasadí antibiotika, či zda bude čekat na nárůst protilátek. K tomu dojde přibližně za 2-3 týdny - až v tuto chvíli by bylo tedy možné boreliozu potvrdit. Nicméně vždy je nejlepší boreliozu léčit v co nejranějším stádiu. Předchází se tak komplikovanému průběhu onemocnění. Pokud byste klíště stále měla, je možné ho poslat do "specializované laboratoře":[http://www.kliste-prevence.cz/vysetreni-infekcnosti-klistete/vysetreni-infekcnosti-klistete/] vyšetřit - výsledek vyšetření Vám řekne o pravděpodobnosti infekce více. S pozdravem Václav Hönig

292

Petra

Vytvořeno: 31.3.2014

Dobrý den, před dvěma dny jsem měla klíště na břiše, vyndala jsem ho pinzetou, ted to mám okolo zarudlé, protože jsem si to docela rozdrýpla. Šla bych k lékaři, ale nevím kdy? pokud mě nějak nakazilo, ted se to asi stejně ještě nepozná??? Díky za odpoved

291

Vložení příspěvku