Diskuze

Dotaz 145

Václav Hönig

Vytvořeno: 09.4.2014

Ahoj, není třeba zbytečně panikařit. Obecně není riziko infekce vysoké- většina klíšťat původce onemocnění nepřenáší. Skrvnka, kterou popisuješ je nejspíše jen podráždění po přisátí klíštěte. Nejedná se tedy o příznak lymeské boreliozy, na kterou zřejmě narážíš. Nicméně to, že tam "boreliová skvrna" není nezaručuje, že Tě klíště nemohlo infikovat. Pokud bys zaznamenal nějaké další obtíže (to, že jdeš spát o půl hodiny dřříve se za příznak považovat nedá), tak se poraď s rodiči a případně společně navštivte lékaře. Doporučuji, si někam poznamenat, datum kdy jsi klíště měl a místo přisátí i nadále sledovat a netrápit se zbytečně strache z infekce, když nemáš žádné příznaky. S pozdravem Václav Hönig

290

Tomáš

Vytvořeno: 09.4.2014

Ahoj moc rád bych se zeptal dělali jsme s kamarády něco jako bunkr a chytil jsem klíště už nevím jak vypadalo ,ale asi po pár hodinách se na tom místě objevila červená skvrna cca 1x1 cm a asi po 2 dnech se nezvětšila . já obvykle chodím spát po 10 hodine a po tom kousnutí jsem sel spat o pul desate .. Chtel bych se zeptat co stim mam delat a co to muze semnou udelat (i to nejhorsi) je mi teprve 13 a nechci nic takoveho mit mam z toho celkem strach prosim pomozte :/

289

Vložení příspěvku