Diskuze

Dotaz 124

Václav Hönig

Vytvořeno: 05.7.2014

Dobrý den, domnívám se, že pravděpodobnější je, že jde o reakci na bodnutí hmyzem naž na přisátí klíštěte. Přisátého klíštěte na předloktí byste si pravděpodobně všiml. Pokud by se flek objevil na místě, kde klíště sálo, byl by to důvod urychleně navštívit lékaře. V tomto případě se však s největší pravděpodobností se spíše o bodnutí hmyzem, který boreliozu nepřenáší. Pokud byste později zaregistroval nějaké nespecifické příznaky - únava, bolesti hlavy, kloubů apod. Navštivte lékaře a informujte ho o i této reakci. S pozdravem Václav Hönig

248

Libor

Vytvořeno: 05.7.2014

Dobrý den, před cca 6 dny (pondělí jsem byl na třešních a taky v lese, poletovalo tam okolo pár hovad a tak yjsem našel pár klíšťat lezoucích na nohavicích (hned jsem je sebral a odhodil a nebo zničil (buď na ně šlápnul nebo kamenem na kámen rozdrtil). Jde o to, že ve středu se mi na předloktí udělal flek cca 3 cm velký celý červený (najednou nic se nezvětšovalo) flek jsem tam měl do čtvrtka, tzn 2 dny a teď je sobota amam tam jen cca 8 mm červený flek jak po bodanci. Jde o to, že zda to mohlo být po štípanci hovada, nebo zda jsem si (nevylučuju to, neboť jsem třešně česal v rychlosti) zda jsem prostě to případně přisáté klíště neseškrábnul ( já to tak dělám, že když občas najdu na sobě klíště / tak 4 - 6 do roka/ - naslyním klíště a seškrábnu ho sem tam z jedné strany zakynklám a seškrábnu ho nehtem). Problém je, zda tedy mam boleriózu když jsem měl ten flek, který po cca dvou dnech zmizel zmenšil se ze 3,3 cm na 0,8 cm, ale vůbec nesvědí. Předevěím je strašný co si člověk pročte co se píše o bolerióze, tak se nedivte že mam obavu. Děkuji předem za odpověď. /mizerný potvory klíšťata, tak mrňavý a kolik lidem přidávají starostí/ PS: je jistý, že jsem již někdy měl přisáté klíště s boleriozou, neboť před několika roky mi byl dělám rozbor krve a mam zjištěny protiláztky v krvi

247

Vložení příspěvku