Diskuze

Dotaz 111

Václav Hönig

Vytvořeno: 09.10.2014

Dobrý den, takto na dálku lze obtížně nlez hodnotit. Nicméně, pokud jste neměla přisáté klíště, nejedená se o příznak lymeské boreliozy - erythema migrans. I pokud by se jednalo o následek po sání klíštěte, i kožní lékaři mívají s kožními projevy boreliozy zkušenosti a měli by bez problémů erythema migrans identifikovat. Orvaděpodobně se tedy jednalo o jinou kožní infekci nebo alergickou reakci. Pokud byste tuto rekaci měla po přisátí klíštěte, je možné za 3-6 týdnů provést test na protilátky v krvi, který by potrvdil/vyvrátil možnost infekce původcem boreliozy. S pozdravem Václav Hönig

222

Alena

Vytvořeno: 09.10.2014

Dobrý den.Na břiše jsem zjistila před 8 dny malou zarudlou skvrnu, která se rychle rozšiřovala a uvnitř byla namodralá až fialová.Pod ní se vytvořil další flíček, který se rovněž začal rozšiřovat. Po mazání mastičkou předepsanou kož.lékařem se místo znovu rozšířilo a uprostřed je viditelná bílá skvrna (namísto zafijalověné) Kožní lékař mi řekl, že patřim k němu, že pokud je to na kůží patřím ke kožnímu a né k obvodní lékařce. Můžete mně prosím nějak diagnostikovat a případně poradit? Děkují Franceová Alena

221

Vložení příspěvku